Arkadiusz Stawicki

arkadiusz stawicki

Jestem założycielem i wieloletnim prezesem największego i najbardziej znanego ruchu miejskiego w naszym mieście – Stowarzyszenia Przyjazne Kielce,a w 2015 roku organizowałem referendum w sprawie odwołania Wojciecha Lubawskiego ze stanowiska prezydenta Kielc.
Stowarzyszenie Przyjazne Kielce to nie tylko organizator największej liczby wydarzeń kulturalnych, rozrywkowych na kieleckich osiedlach (m.in. Przyjaznych Pikników Rodzinnych, czy Przyjaznego Kina Letniego, wydarzeń ożywiających centrum miasta – jak występy sztukmistrzów czy czterech edycji Festiwalu Sztuk Ulicznych Przyjazne Kielce, ale również największych akcji i zbiórek charytatywnych w naszym mieście.

Równocześnie, wspólnie m.in. z Maciejem Burszteinem, walczyliśmy z władzami miasta o realizację najważniejszych spraw dla mieszkańców:
– napisaliśmy i przeforsowaliśmy miejską i wojewódzką uchwałę antysmogową
– przygotowaliśmy projekt uchwały dotyczącej tworzenia terenów inwestycyjnych
-doprowadziliśmy do przyjęcia Wieloletniego Programu Remontów Nakładkowych

Dzięki tym działaniom, nie tylko udało się doprowadzić do tego, że tematy smogu, rozwoju gospodarczego czy remontów ulic stały się głównymi sprawami obecnej kampanii, ale przede wszystkim – udało nam się 7-krotnie zwiększyć nakłady na wymianę kopciuchów i sprawić, że dziś nakłady na remonty ulic są w Kielcach najwyższe od 20 lat.

Prywatnie zajmuje się ekonomią i jestem ojcem wspaniałego syna, (obecnie oczekuję kolejnego dziecka) i startuję po to, by moje dzieci mogły tu bezpiecznie rosnąć i nie musiały stąd wyjeżdżać. Startuję, bo naprawdę wierzę w to, że inne, lepsze, naprawdę przyjazne dla mieszkańców Kielce są możliwe.