Małgorzata Korban

Małgorzata Korban

Jestem kielczanką z sercem i pasją dla ludzi i miasta, a prywatnie mamą nastolatka. Absolwentka studiów na WSEiP w Kielcach, na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne. Nadal studiuję. Fanka piłki ręcznej i drużyny Iskra Kielce. Wolny czas poświęcam działalności społecznej. Bliskie mi są sprawy samotnych rodziców, dzieci i młodzieży zmagającej się z depresją oraz uzależnieniami, osób niepełnosprawnych, seniorów oraz zwierząt.

Co lubię w Kielcach? Cenię Kielce za piękne położenie i bogactwo zieleni. Rzeczy, które zmieniłabym w naszym mieście? Wśród priorytetów na przyszłość stawiam czystość miasta, walkę  z zanieczyszczeniem powietrza, ochronę terenów zielonych.  Obecnie najbardziej niepokoi mnie wyludnianie Kielc, brak perspektyw dla młodzieży, brak pracy, szczególnie dla osób 50+ oraz niskie zarobki. Fatalna jakość dróg i chodników to bezwzględnie jedna z najistotniejszych spraw. Chcę również większego wsparcia lokalnych przedsiębiorców. Zaangażuję się w poprawę bezpieczeństwa mieszkańców, rozwój działań społecznych, poprzez wspieranie inicjatyw,  tworzenie programów pomocowych oraz działania na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Zadbam o projekty mające na celu promocję i edukację ekologiczną oraz rozwijanie zielonych przestrzeni w mieście i poprawę infrastruktury rekreacyjnej aby zachęcić mieszkańców do aktywnego spędzania wolnego czasu. Dla mieszkańców i  z ich pomocą zmienimy Kielce na miasto przyjazne.